Qëllohet me snajper biznesmeni i famshëm malazez në mes të Beogradit - Bota Sot
Qëllohet me snajper biznesmeni i famshëm malazez në mes të Beogradit

Evropë

Qëllohet me snajper biznesmeni i famshëm malazez në mes të Beogradit

Më: 11 dhjetor 2019 Në ora: 08:50
Ilustrim

Ka mbetur i plagosur nga një snajper biznesmeni i njohur nga Mali i Zi, Miodrag Daka Davidoviç. 62 vjeç u plagos mbrëmë përpara Hotelit “Crown Plaza” në Beograd.

I dyshuari serb raportohet se plagosi Davidoviçin në krah. Sipas Pink, ky biznesmen u transportua në një institucion të kujdesit shëndetësor privat me automjete private dhe, sipas informacioneve të parë, nuk ishte kërcënuese për jetën.

Sipas mediave malazeze, Miodrag Daka Davidovic ka qenë i interesuar për politikën viteve të fundit. Dy vjet më parë, ai shiti një biznes tw madh tw karburanteve në Nikshiq.

Përveç stacionit të karburantit, Davidoviç gjithashtu punoi në prodhimin e pijeve alkoolike, si dhe aktivitetet e ndërtimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat