Aksion antiterrorist në Danimarkë, shumë persona të arrestuar - Bota Sot
Aksion antiterrorist në Danimarkë, shumë persona të arrestuar

Evropë

Aksion antiterrorist në Danimarkë, shumë persona të arrestuar

Më: 11 dhjetor 2019 Në ora: 18:03
Pamje nga vendi i ngjarjes

Policia në Danimarkë sot ka kryer një operacion "gjithëpërfshirës dhe të koordinuar policor" në të gjithë vendin bazuar në dyshimet për sulme terroriste me një motiv militant islamik.

Policia tha se ka arrestuar shumë persona, raporton AP pa dhënë më shumë detaje.

Autoritetet daneze kanë raportuar se kanë parandaluar disa sulme ekstremiste vitet e fundit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat