Shpërthim në Gjermani – një i vdekur dhe 15 të lënduar - Bota Sot
Shpërthim në Gjermani – një i vdekur dhe 15 të lënduar

Evropë

Shpërthim në Gjermani – një i vdekur dhe 15 të lënduar

Më: 14 dhjetor 2019 Në ora: 00:43
Ilustrim

Të paktën një person ka humbur jetën dhe 15 të tjerë kanë mbetur të lënduar si pasojë e një shpërthimi që ka ndodhur në qytetin lindor gjerman të Blankenburgut.

Autoritetet gjermane kanë bërë të ditur se kanë gjetur bombola gazi dhe municione të vjetra lufte në vendin ku ndodhi shpërthimi.

Viktima besohej se ishte një 78-vjeçar, i cili e kishte marrë me qira pronën ku u gjetën materialet e ndezshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat