39 vjeçarja nget veturën e dehur, ndalohet nga policia - Bota Sot
39 vjeçarja nget veturën e dehur, ndalohet nga policia

Evropë

39 vjeçarja nget veturën e dehur, ndalohet nga policia

Më: 16 janar 2020 Në ora: 18:11
Foto ilustrim

Një grua 39 vjeçare është ndaluar nga policia pasi është vërejtur se po voziste nën ndikimin e alkoolit.

Nethra Kore, 39 vjeç, u zbulua një herë që ishte mbi kufirin e alkoolit, pasi policia ndaloi Daewoo Matiz në orën 1:30 të mëngjesit të së dielës, ndërsa po udhëtonte nga shtëpia e një shoku në një periferi të pasur me Manchester, raporton “Daily Mail”.

Kore, burri i të cilës Shishir është një infermier i vjetër i NHS, tha që ajo kishte vetëm një pije para se të hipte pas timonit pasi avokati i saj këmbënguli se ndalimi i saj ishte gabim.

Ajo tha se burri i saj 41-vjeçar nuk do të mund ta bënte shkollën të drejtohej në vendin e saj pasi ai ishte rregullisht në thirrje dhe kishte për detyrë të mblidhte organe të dhuruara nga e gjithë Britania e Madhe.

Kore, nga Bowdon, pranë Altrincham, u deklarua fajtore në Gjykatën e Magjistraturës në Manchester për ngarje me alkool të tepërt dhe mori dhjetë pikë dënimi. Ajo gjithashtu u gjobit me 200 paund dhe urdhëroi të paguante 115 paund në kosto.

Incidenti ndodhi në 23 qershor pasi oficerët e trafikut e vunë re duke lëvizur në errësirë ​​në zonën Hale Barns pa dritat në veturën e saj.

Prokurori Alan Bakker i tha gjykatës: “Në orën 1.35 të mëngjesit oficerët erdhën mbi të pandehuren në automjetin e saj.  Vëmendja u tërhoq nga makina pasi nuk kishte ndonjë dritë të ndezur”.

“Ata folën me të pandehuren dhe ajo u shfaq e hutuar ndërsa i drejtohej oficerit.  Ata mund të nuhasnin dehje në frymën e saj.

“Ajo konfirmoi që kishte qenë në një shtëpi të miqve, kishte mbajtur një pije alkoolike dhe kishte qenë një periudhë e arsyeshme kohore midis pirjes dhe më pas vozitjes”.

Kore iu dha një test frymëmarrjeje në rrugë dhe shpërtheu 55 mikrogame alkooli në 100 mililitra frymë.  Kufiri ligjor është 35mg.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat