Gjermani, investime rekord “Start-up”-esh - Bota Sot
Gjermani, investime rekord “Start-up”-esh

Evropë

Gjermani, investime rekord “Start-up”-esh

Më: 18 janar 2020 Në ora: 10:11
Ilustrim

Viti 2019 shënoi një rekord tjetër për investime në “Start-up”-et e Gjermanisë, sipas një studimi të publikuar.

“Vitin e kaluar start-up-et morën 6.2 miliardë euro investime”, njoftoi firma konsulente Ernest dhe Young (EY).

Kjo përfaqësoi një rritje me 36% për vitin e kaluar, që arriti një rekord prej 4.6 miliardë eurosh.

“Rritja e investimeve vazhdon e pakufizuar”, deklaroi shefi ekzekutiv i EY Hubert Barth. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat