Tërmet i fuqishëm në Greqi

Evropë

Tërmet i fuqishëm në Greqi

Më: 19 janar 2020 Në ora: 09:25
Foto ilustrim

Greqia goditet nga një tërmet.

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.0 i shkallës rihter ka rënë në Greqi para disa orësh.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 6 kilometra larg, Valsamáta, 15 kilometra larg Argostólion, 95 kilometra larg Pátra, dhe 269 kilometra larg Athinës.

Nga tërmeti nuk mësohet të ketë pasur dëme, por janë ndjerë lëkundje të forta.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat