Pamje rrënqethëse nga tërmeti në Turqi/ Babai bëhet mburojë për fëmijet, gjendet nën rrënoja - Bota Sot
Pamje rrënqethëse nga tërmeti në Turqi/ Babai bëhet mburojë për fëmijet, gjendet nën rrënoja

Evropë

Pamje rrënqethëse nga tërmeti në Turqi/ Babai bëhet mburojë për fëmijet, gjendet nën rrënoja

Më: 25 janar 2020 Në ora: 00:09
Pamje nga vendi i ngjarjes

Turqia lindore është goditur nga një tërmet i fuqishëm mbrëmjen e sotme që u pasa me disa lëkundje të tjera. Bilanci i viktimave dhe të plagosurve sa vjen e rritet, ndërsa vijojnë kërkimet nën rrënojat e objekteve që janë shembur.

Një histori dramatike raportohet në rrjetet sociale dhe mediat turke. Nga grupet e kërkim-shpëtimit një baba është gjetur përmbys ndërsa mbante nën krahët e tij fëmijët. Për fat të keq babai ka ndërruar jetë por nuk dihet fati i fëmijëve.

Mijëra persona kanë postuar videon nga gjetja e babait, për të cilin thuhet se u bë si çati për të shpëtuar fëmijët.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat