Tërmet i fuqishëm në Turqi - Bota Sot
Tërmet i fuqishëm në Turqi

Evropë

Tërmet i fuqishëm në Turqi

Më: 18 shkurt 2020 Në ora: 17:53
Foto ilustrim

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.0 i shkallës rihter sapo ka rënë në Turqi.

Akoma nuk ka njoftim për të lënduar apo nëse ka pasur dëme materiale.

Turqi u trondit para pak javësh nga një tërmet 6.8 i shkallës rihter dhe ka pasur paralajmërime nga qeveria që mund të preket nga një tërmet akoma më i fortë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat