Gjashtë punëtorë shpëtuan nga fabrika e cigareve nëntokësore në Spanjë - Bota Sot
Gjashtë punëtorë shpëtuan nga fabrika e cigareve nëntokësore në Spanjë

Evropë

Gjashtë punëtorë shpëtuan nga fabrika e cigareve nëntokësore në Spanjë

Më: 20 shkurt 2020 Në ora: 20:46
Foto

Policia spanjolle ka shpëtuar gjashtë punëtorë që kishin mbetur të bllokuar dhe duke u gazuar në ajër në një fabrikë cigaresh të falsifikuara të vendosura në një bunker katër metra nëntokë, thanë të enjten policia dhe Europol, raporton France24.

Të dy Europol dhe policia spanjolle thanë që ishte fabrika e parë e falsifikuar e cigareve nëntokësore e zbuluar në Bashkimin Evropian.

Policia gjeti këtë vend javën e kaluar nën disa stalla afër Moran, një qytet malor në provincën jugore të Malaga.

Në gjendje të prodhojnë më shumë se 3.500 cigare në orë, kompleksi prodhues ishte i pajisur me banesa dhe shtretër, ata thanë në deklarata të ndara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat