Tërmet i fortë në Turqi - Bota Sot
Tërmet i fortë në Turqi

Evropë

Tërmet i fortë në Turqi

Më: 24 shkurt 2020 Në ora: 09:26
Foto

Në Turqi, përsëri është ndjerë dridhje e tokës, e cila ka shkaktuar panik tek banorët.

Pas tërmetit të djeshëm prej 5.7 shkallësh i cili la të vdekur nëntë persona dhe mbi 100 të plagosur sot është regjistruar tërmet i ri. – njofton neës33.tv

Epiqendra e tërmetit ishte në afërsi të qytetit të Izmirit, me një fuqi prej 4.7 shkallësh. Ende nuk raportohet në dëme materiale apo në njerëz.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat