Zëvendëskryeministrja Spanjolle rezulton pozitive me koronavirus - Bota Sot
Zëvendëskryeministrja Spanjolle rezulton pozitive me koronavirus

Evropë

Zëvendëskryeministrja Spanjolle rezulton pozitive me koronavirus

Nga: E.B Më: 25 mars 2020 Në ora: 18:28
Carmen Calvo

Zëvendëskryeministrja e Spanjës, Carmen Calvo, ka testuar rezultuar për Covid-19, tha zyra e kryeministrit në një deklaratë.

Ajo ishte testuar negative në testet e mëparshme, thoshte deklarata, por mjekët nuk menduan se ato siguronin të dhëna përfundimtare.

Calvo po merr trajtim mjekësor dhe po përparon në mënyrë të favorshme, thuhet në deklaratë. Ajo është në karantinë në një spital.

Kryeministri Pedro Sanchez ka katër zëvendëskryeministra. Calvo është e dyta në komandë për Sanchez dhe konsiderohet më e fuqishmja nga zëvendës kryeministrat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat