Kancelarja Merkel bën testin e dytë për koronavirus - Bota Sot
Kancelarja Merkel bën testin e dytë për koronavirus

Evropë

Kancelarja Merkel bën testin e dytë për koronavirus

Më: 25 mars 2020 Në ora: 20:11
Angela Merkel

Rezultatet e provës së dytë për koronavirusin për kancelaren gjermane Angela Merkel rezultuan sërish negative, tha zëdhënësi i saj të mërkurën.

Steffen Seibert i tha agjencisë gjermane të lajmeve DPA që Merkel do të vazhdojë të punojë nga shtëpia dhe do t’i nënshtrohet një testi tjetër në fillim të javës tjetër.

Kancelarja gjermane hyri në karantinë të dielën e kaluar për shkak të kontaktit të mëparshëm me një mjek i cili më vonë kishte rezultuar pozitiv për koronavirusin.

Të hënën, ajo mori pjesë në mbledhjen e saj javore të Kabinetit përmes telefonit. Seibert theksoi se Merkel do të vazhdojë të kryejë detyrat e saj zyrtare gjatë qëndrimit në shtëpi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat