Italia shënon rritje në rastet e reja të koronavirusit

Evropë

Italia shënon rritje në rastet e reja të koronavirusit

Nga: E.B Më: 26 mars 2020 Në ora: 19:09
Ilustrim

Koronavirusi tashmë një pandemi po përhapet me shpejtësi të madhe, duke përfshirë edhe Italinë.

Italia raportoi një rritje prej 4,492 rastesh të koronavirusit gjatë ditës së kaluar, duke e çuar totalin e rasteve në 62,013.

Ndërkaq kishte të paktën 662 viktima në 24 orët e kaluara, duke e rritur totalin në të paktën 8.165 vdekje.

Doktorët dhe ekspertët bëjnë thirrje të qëndroni në shtëpi duke mbajtur kështu distancë sociale dhe të kujdeseni për higjienën personale. Vetëm në këtë mënyrë mund të evitoni virusin, raportoi CNN, transmetoi Bota Sot.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat