Polonia mund të rivendosë kufizimet për koronavirusin, nëse rastet rriten ndjeshëm

Evropë

Polonia mund të rivendosë kufizimet për koronavirusin, nëse rastet rriten ndjeshëm

Më: 20 prill 2020 Në ora: 10:28
Poloni

Polonia mund t'i rikthejë kufizimet për të frenuar përhapjen e koronavirusit të ri nëse numri i rasteve të reja rritet ndjeshëm, tha të hënën Ministri i Shëndetësisë Lukasz Szumowski.

"Mund të kthehen gjithmonë", tha Szumowski para radios publike, e pyetur nëse heqja e kufizimeve mund të anulohet nëse ka një rritje të ndjeshme në rastet e infeksioneve të reja me koronavirus.

Polonia filloi rihapjen e parqeve dhe pyjeve të hënën pasi qeveria lehtësoi disa prej kufizimeve që kanë izoluar jetën e përditshme. Të dielën, 545 infeksione të reja u regjistruan në Poloni, rritja më e madhe ditore deri më sot.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat