Shkollat në Poloni vazhdojnë të qëndrojnë të mbyllura

Evropë

Shkollat në Poloni vazhdojnë të qëndrojnë të mbyllura

Më: 24 prill 2020 Në ora: 15:30
Poloni

Qeveria polake ka zgjatur deri më 24 maj mbylljen e shkollave dhe institucioneve parashkollore, tha ministri i Arsimit Dariusz Piiatkowski.

Piatkowski tha në një konferencë për media se po mendonte nëse do të ishte e mundur që disa institucione arsimore të ofronin shërbime të kujdesit ditor për fëmijë, por nuk dha më shumë detaje.

Më parë ishte planifikuar që mbyllja e sistemit arsimor për shkak të epidemisë së koronavirusit të zgjasë deri më 26 prill.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat