Erdogan telefonon Merkelin, zbardhen detajet çfarë kanë diskutuar dy liderët - Bota Sot
Erdogan telefonon Merkelin, zbardhen detajet çfarë kanë diskutuar dy liderët

Evropë

Erdogan telefonon Merkelin, zbardhen detajet çfarë kanë diskutuar dy liderët

Më: 24 prill 2020 Në ora: 17:10
Angela Merkel dhe Recep Tayyip Erdogan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kancelaren gjermane, Angela Merkel.

Në bisedën telefonike, Erdogan dhe Merkel kanë diskutuar për luftën kundër COVID-19 dhe mundësitë e bashkëpunimit lidhur me hapat në periudhën pas pandemisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat