Erdogan dhe Merkel zhvillojnë bisedë telefonike - Bota Sot
Erdogan dhe Merkel zhvillojnë bisedë telefonike

Evropë

Erdogan dhe Merkel zhvillojnë bisedë telefonike

Më: 11 maj 2020 Në ora: 14:55
Angela Merkel dhe Recep Tayyip Erdogan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, zhvilloi bisedë telefonike me kancelaren gjermane, Angela Merkel.

Erdogan dhe Merkel në bisedë trajtuan mundësitë për bashkëpunim në luftën kundër COVID-19 edhe pas pandemisë si dhe çështjet bilaterale dhe rajonale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat