Britania shënon 428 viktima nga Covid-19 në 24 orë - Bota Sot
Britania shënon 428 viktima nga Covid-19 në 24 orë

Evropë

Britania shënon 428 viktima nga Covid-19 në 24 orë

Më: 14 maj 2020 Në ora: 17:50
Ilustrim

Ditën e sotme Britania raporton për 428 viktima të tjera si pasojë e koronavirusit.

Sipas Departamentit të Shëndetit dhe Kujdesit Social, numri total i vdekjeve nga shkuar në 33,614.

Ndërsa edhe numri i të infektuarve është rritur me 3,446 raste të reja ku në total, 233,151 persona janë prekur.

Deri më tani në të gjithë vendin janë kryer 1,593,902 tampone.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat