Mbi 20 mijë punëtorë shëndetësorë në Gjermani të infektuar me Covid-19 - Bota Sot
Mbi 20 mijë punëtorë shëndetësorë në Gjermani të infektuar me Covid-19

Evropë

Mbi 20 mijë punëtorë shëndetësorë në Gjermani të infektuar me Covid-19

Më: 19 maj 2020 Në ora: 19:56
Foto ilustrim

Mbi 20 mijë e 400 punëtorë shëndetësorë në Gjermani janë prekur nga koronavirusi që prej shpërthimit të tij, ka njoftuar Qendra e Kontrollit të Sëmundjeve.

Janë 61 punëtorë që kanë ndërruar jetë si pasojë e virusit dhe 19 mijë e 100 të tjerë që janë shëruar, thonë të dhënat e Institutit Robert Koch,

Në të gjithë Gjermaninë deri tash janë regjistruar mbi tetë mijë viktima.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat