Italia regjistroi 156 vdekje dhe 642 infeksione të reja nga coronavirusi në 24 orët e fundit - Bota Sot
Italia regjistroi 156 vdekje dhe 642 infeksione të reja nga coronavirusi në 24 orët e fundit

Evropë

Italia regjistroi 156 vdekje dhe 642 infeksione të reja nga coronavirusi në 24 orët e fundit

Më: 21 maj 2020 Në ora: 19:01
Foto ilustrim

Numri i përgjithshëm i të vdekurve nga coronavirusi në Itali ka shkuar në 32.486, me 156 në 24 orët e fundit, një shifër pak më e ulët se një ditë më parë, sipas të dhënave zyrtare të fundit nga Mbrojtja Civile.

Rastet totale të infektimit që nga fillimi i urgjencës më 21 shkurt janë 228,006, me 642 në 24 orët e fundit, gjysma e tyre në Lombardi, rajoni më i prekur nga epidemia.

Nga këto, më shumë se 134,000 janë shëruar tashmë dhe raste aktive janë 60.960, gati 1.800 më pak se të mërkurën.

Për më tepër, të internuarit e kujdesit intensiv vazhdojnë të bien.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat