Gjendet qeni me gozhdë të ngulitur në kafkë - Bota Sot
Gjendet qeni me gozhdë të ngulitur në kafkë

Evropë

Gjendet qeni me gozhdë të ngulitur në kafkë

Më: 27 maj 2020 Në ora: 18:43
Ilustrim

Shoqata për mbrojtjen e kafshëve në Novi Sad njoftoi sot se gjeti një qen me gozhdë të mbërthyer në kafkën e tij.

"Mbrëmë morëm informacione nga një bashkëqytetar se pa një qen me gozhdë të mbërthyer në kafkën e saj. Skena që gjetën vullnetarët ishte tronditëse", tha shoqata në një deklaratë.

Një ekzaminim nga një veteriner dhe rreze rëntgen zbuloi se një gozhdë pesë centimetra e gjatë kalonte nëpër kafkë dhe tru përgjatë gjithë gjatësisë së saj, dhe se "mund të kishte qenë vetëm puna e një njeriu që duhej të përdorte mjete për ta bërë këtë".

Qeni kishte çip, është dhjetë vjeç, dhe ka një pronar.

Ndryshe, ky është qeni i pestë - viktimë e abuzimit dhe vrasjeve në Novi Sad në një periudhë të shkurtër kohore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat