​Kroacia hap kufijtë e saj - Bota Sot
​Kroacia hap kufijtë e saj

Evropë

​Kroacia hap kufijtë e saj

Më: 28 maj 2020 Në ora: 15:22
Ilustrim

Kryeministri i Kroacisë Andrej Plenkoviq njoftoi sot hapjen e kufirit për turistët nga 10 vende.

"Ne arritëm të mposhtim epideminë në gjysmën e parë. Ne bëmë një plan sipas të cilit do të ndryshonim vendimin për një ndalim të përkohshëm të kalimit të kufirit për qytetarët e një numri vendesh, për turizmin. Kjo do të zbatohej për Slloveninë, Hungarinë, Austrinë, Republikën Çeke, Sllovakinë, Estoninë, Letoninë, Lituaninë , Polonia dhe Gjermania ", deklaroi Plenkoviq.

Sipas tij, lista do të zgjerohet në përputhje me situatën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat