Qeveria në Angli me hapa 'modest' për lehtësimin e masave - Bota Sot
Qeveria në Angli me hapa 'modest' për lehtësimin e masave

Evropë

Qeveria në Angli me hapa 'modest' për lehtësimin e masave

Më: 31 maj 2020 Në ora: 21:26
Robert Jenrick

Qeveria po ndërmerr hapa "modestë" për të lehtësuar kufizimet e bllokimit, ka thënë sekretari i komuniteteve, Robert Jenrick, raporton BBC.

Ai tha se ishte "me besim të arsyeshëm" masat do të ishin "të menaxhueshme", por hapësira për manovrim ishte e kufizuar.

Nga e hëna në Angli shkollat fillore do të fillojnë të rihapen dhe njerëzit mund të takohen në grupe deri në gjashtë veta.

Ndërkohë, njerëzit në nevojë në Angli dhe Uells do të jenë në gjendje të shkojnë jashtë për herë të parë në muaj.

Komente të Z. Jenrick vijnë pasi disa këshilltarë shkencorë shprehën shqetësime në lidhje me kohën e ndryshimeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat