Spanja nuk raporton të vdekur nga koronavirusi, për herë të parë në tre muaj - Bota Sot
Spanja nuk raporton të vdekur nga koronavirusi, për herë të parë në tre muaj

Evropë

Spanja nuk raporton të vdekur nga koronavirusi, për herë të parë në tre muaj

Më: 1 qershor 2020 Në ora: 19:46
Foto

Për herë të parë në tre muaj, Spanja nuk ka raportuar të vdekur nga coronavirusi gjatë periudhës 24 orëshe.

Sipas mediave të huaja, numri i përgjithshëm i vdekjeve ishte i pandryshuar që nga dita e diel, me 27 mijë.

Ministria e Shëndetësisë në vend ka bërë ditur se numri i rasteve nga coronavirusi u rrit me 71 në 24 orët e fundit, duke e çuar shifrën e përgjithshme në 239 mijë.

Ndërkaq shefi i urgjencës për shëndetësi, Fernando Simon, i përshkroi “inkurajuese” statistikat e fundit.

“Statistikat po shkojnë në ‘vendin e duhur’”, ka thënë ai.

Ndryshe përveç Spanjës, autoritetet në Itali kanë bërë të ditur se coronavirusi po zhduket pasi nuk ka asnjë rast në klinika, dhe se virusi po humbet fuqinë e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat