Princi belg kërkon falje pasi theu rregullat e masave në Spanjë

Evropë

Princi belg kërkon falje pasi theu rregullat e masave në Spanjë

Më: 1 qershor 2020 Në ora: 20:08
Princi Joachim

Një princ belg ka kërkuar falje pasi u kap duke thyer rregullat e bllokimit të Spanjës duke marrë pjesë në një parti, ku u infektua me Covid-19. shkruan TheGuardian.

Princi Joachim, nipi i mbretit Philippe të belgëve dhe i 10-ti në përputhje me fronin, tha të Dielën se ai pendohej thellësisht për veprimet e tij dhe do të pranonte "të gjitha pasojat".

Princi ka testuar pozitiv për koronavirusin, sipas mediave belge, pasi mori pjesë në një parti private në Kordoba në 26 maj, ku morën pjesë miq dhe familje. Sipas El Confidencial të Spanjës, i cili theu historinë, 27 njerëz kishin marrë pjesë në ngjarje, në një kohë kur u lejuan mbledhje me një maksimum 15 të ftuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat