38 vite burg për Nënën e “keqe”, që vrau vogëlushin 3 vjeçar duke e torturuar me të dashurin e saj!

Evropë

38 vite burg për Nënën e “keqe”, që vrau vogëlushin 3 vjeçar duke e torturuar me të dashurin e saj!

Më: 18 qershor 2020 Në ora: 12:17
Foto Ilustrim

Një nënë austriake, në vitin 2017 u pati dënuar me 44 vite burg, pasi torturoi për vdekje djalin e saj 3 vjeçar, së bashku me të dashurin e saj.

Sipas Gjykates, e njëjta ia mbuloi sytë me një shirit kanalesh, duke e mbyllur atë lakuriq pranë një frigoriferi për të torturuar për disa javë rresht, shkruan Daily Mail- transmeton Indeksonline.

Këtë të mërkurë dënimi i saj nga 44 vite, u shkurtua për 6 vite.

Djali tre vjeçar kishte jetuar vetëm me nënën dhe njerkun e tij për shtatë javë, kur vdiq në gusht të vitit 2014 në qytetin Oberon- Austri.

Gjykata e Apelit Penal ditën e Mërkurë uli dënimin e saj në 38 vjet

Gjykata konstatoi se gjyqtarja e dënimit dështoi të zbatonte parimet ligjore në lidhje me depresionin dhe sëmundjen e saj mendore.

Ndaj 3 vjeçarit, u konstatua se ishte ushtruar dhunë, i ishte përplasur koka tek një dollap me sy të mbyllur, duke mos e kursyer të qëndronte afër një frigoriferi ngrirës.

“Gjatë asaj periudhe, 3 vjeçari iu nënshtrua episodeve të shumta të abuzimit fizik, psikologjik dhe verbal, përfundimisht duke arritur kulmin me vdekjen e tij,” tha Gjykata e Apelit.

 Çifti pranoi se abuzonte rregullisht me djalin, duke vazhduar me të derisa ai ndërroi jetë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat