BE: Arrestohen anëtarët e bandave të trafikimit me artefakte arkeologjike - Bota Sot
BE: Arrestohen anëtarët e bandave të trafikimit me artefakte arkeologjike

Evropë

BE: Arrestohen anëtarët e bandave të trafikimit me artefakte arkeologjike

Më: 25 qershor 2020 Në ora: 15:59
Ilustrim

Një operacion policor ndërkombëtar i udhëhequr nga Evropol arrestoi tetë anëtarë të një grupi kriminal që plaçkitnin vendet arkeologjike dhe shisnin objekte të vjedhura në tregun e zi.

Pesë të dyshuar u arrestuan në Bullgari, dhe tre në Britaninë e Madhe, në një operacion në të cilin u kapën rreth 4600 objekte arkeologjike me vlerë disa milionë euro, tha Evropol në një deklaratë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat