Skandal në Parlamentin Evropian, vidhen kompjuterët e deputetëve - Bota Sot
Skandal në Parlamentin Evropian, vidhen kompjuterët e deputetëve

Evropë

Skandal në Parlamentin Evropian, vidhen kompjuterët e deputetëve

Më: 1 korrik 2020 Në ora: 19:33
Ilustrim

Të paktën 50 kompjuterë, tableta dhe pajisje të tjera të anëtarëve të Parlamentit Evropian janë vjedhur gjatë krizës së shkaktuar nga pandemia koronavirus.

Shumica e grabitjeve ndodhën në kohën kur ndërtesa e Parlamentit Evropian ishte e zbrazët, e cila u përdor nga hajdutët për të thyer dollapët e sigurisë në zyrat e deputetëve dhe për të marrë me vete gjëra me vlerë, sipas portalit Politiko me seli në Bruksel.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat