Angli/ Ky është numri i viktimave nga COVID -19

Evropë

Angli/ Ky është numri i viktimave nga COVID -19

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 16:23
Foto ilustrim

Autoritetet shëndetësore në Angli kanë njoftuar se në spitalet e këtij shteti janë regjistruar edhe 39 viktima të reja të koronavirusit.

Kështu, numri i përgjithshëm i të vdekurve nga Covid-19 në shtetin më të madh të Mbretërisë Së Bashkuar shkoi në 28,872, sipas shifrave zyrtare të qeverisë.

Viktimat e regjistruara në 24 orët e kaluara ishin të moshës nga 45 deri në 99-vjeçare dhe të gjithë kishin probleme të tjera shëndetësore, shkruan “Daily Mail”, transmeton Kosova.info.

Shifra e re erdhi në ditën kur mijëra kafene dhe restorante në mbarë vendin u rihapën për herë të parë që nga futja në izolim më 23 mars.

Britania e Madhe është shteti me numrin më të lartë të viktimave të koronavirusit në Evropë dhe një ndër vendet më të prekura në botë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat