Macron nesër prezanton qeverinë e re - Bota Sot
Macron nesër prezanton qeverinë e re

Evropë

Macron nesër prezanton qeverinë e re

Më: 5 korrik 2020 Në ora: 15:31
Emmanuel Macron

Presidenti i Francës Emmanuel Macron do të paraqesë nesër qeverinë e re, thanë dy burime pranë tij.

Kryeministri Edouard Philippe dha dorëheqjen dy ditë më parë, dhe Macron emëroi Jean Castex për kryeministër.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat