​Kriza ekonomike pas Covid-19, ky shtet gjendet para falimentimit - Bota Sot
​Kriza ekonomike pas Covid-19, ky shtet gjendet para falimentimit

Evropë

​Kriza ekonomike pas Covid-19, ky shtet gjendet para falimentimit

Më: 5 korrik 2020 Në ora: 16:39
​San Marino

Republika e San Marinos është në rrezik të falimentojë për shkak të krizës ekonomike që ndodhi pas pandemisë Covid-19, dhe për shkak të borxhit ajo mund të humbasë pavarësinë e saj 1300-vjeçare ", shkruan e përditshmja ‘Il fatto Quotidiano’.

Në fillim të pandemisë, San Marino hezitoi për shkaqe ekonomike të vendosë karantinën dhe pasi 1.200 qytetarë nga gjithsej 33,000 u infektuan, autoritetet u detyruan të vendosin masa kufizuese.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat