Zvicër, bëhet e obligueshme vendosja e maskës në transport publik - Bota Sot
Zvicër, bëhet e obligueshme vendosja e maskës në transport publik

Evropë

Zvicër, bëhet e obligueshme vendosja e maskës në transport publik

Më: 6 korrik 2020 Në ora: 14:08
Foto Ilustrim

Për herë të parë nga shpërthimi i epidemisë së koronavirusit në Zvicër, që sot në fuqi është mbajtja e obligueshme e maskës mbrojtëse në transportin publik.

Maskat, gjithashtu, që sot janë të obligueshme në të gjitha fluturimet e kompanisë “Suis”.

Deri më sot, maska mbrojtëse ishte vetëm rekomandim. Megjithatë shumica e kishin injoruar rekomandimin për çka masa tani është e obligueshme.

Në Zvicër deri më tani janë evidentuar mbi 32 mijë raste të të infektuarve me koronavirusr dhe afro 2000 të vdekur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat