3 të vdekur dhe 30 të plagosur nga përplasja e dy trenave - Bota Sot
3 të vdekur dhe 30 të plagosur nga përplasja e dy trenave

Evropë

3 të vdekur dhe 30 të plagosur nga përplasja e dy trenave

Më: 7 korrik 2020 Në ora: 20:44
Pamje nga vendi i ngjarjes

Të paktën tre persona humbën jetën dhe 30 të tjerë u plagosën kur dy trena u përplasën kokë më në Republikën Çeke këtë të martë.

Aksidenti u regjistrua rreth orës 15:10 në hekurudhën midis Pernink dhe Karlovy Vary.

"Aksidenti ndodhi afër Pernink, rreth 120 kilometra (75 milje) në perëndim të Pragës", thanë mediat, raporton Ora News.

Dy helikopterë dhe shërbime të tjera të urgjencës ndodhen në vendin e ngjarjes, përfshirë 15 njësi të shërbimit të shpëtimit.

Ata thanë se të plagosurit u transportuan atje ku shërbimet e shpëtimit mund t'i trajtojnë ata.

Ende nuk dihet se si ndodhi përplasja, por është nisur një hetim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat