Shpërthen koronavirusi në një spital në Londër, 70 punëtorë shëndetësorë në vetizolim - Bota Sot
Shpërthen koronavirusi në një spital në Londër, 70 punëtorë shëndetësorë në vetizolim

Evropë

Shpërthen koronavirusi në një spital në Londër, 70 punëtorë shëndetësorë në vetizolim

Më: 8 korrik 2020 Në ora: 14:45
Ilustrim

Një shpërthim i koronavirusit në një spital në Londër ka çuar në mbylljen e disa pjesëve pasi 70 punëtorë shëndetësorë janë shkuar në vetizolim.

Ambulancat dhe pacientët e urgjencës tani janë dërguar në spitale të tjera në të gjithë kryeqytetin, shkruan Independent.co.uk.

Në një deklaratë të Fondacionit të Spitalit Hillingdon Fondacioni Trust i tha The Independent : “Një shpërthim i koronavirusit u shpall të premten në 3 Korrik. Që nga e marta, më 7 korrik, 70 anëtarë të stafit janë izoluar, një numër prej të cilëve kanë testuar pozitiv me COVID-19.

Si rezultat, është marrë vendimi paraprak për mbylljen e Spitalit Hillingdon në ambulanca urgjente dhe pranime urgjente.

Përhapja vjen pasi një sektor për fëmijë u mbyll në një spital në Lancashire muajin e kaluar për shkak të një shpërthimi në mes të stafit. Reparti pediatrik në Royal Lancaster u mbyll, pasi 38 punëtorë shëndetësorë u izoluan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat