Gjermania konfiskon një server me të dhëna të ndjeshme për Shtetet e Bashkuara - Bota Sot
Gjermania konfiskon një server me të dhëna të ndjeshme për Shtetet e Bashkuara

Evropë

Gjermania konfiskon një server me të dhëna të ndjeshme për Shtetet e Bashkuara

Më: 9 korrik 2020 Në ora: 20:05
Ilustrim

Me kërkesën e qeverisë amerikane, autoritetet gjermane konfiskuan një server kompjuterik që përmban një numër të madh dosjesh nga agjencitë federale, shtetërore dhe lokale të zbatimit të ligjit të SHBA, të marra gjatë vjedhjes së të dhënave në Houston muajin e kaluar.

Zyra e prokurorit në Zwickau, një qytet gjerman afër kufirit me Çekinë, njoftoi dje se serveri ishte sekuestruar më 3 korrik, bazuar në kërkesën e autoriteteve amerikane, raporton AP.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat