11 vite në 30 sekonda: ndërtimi i tre qiellgërvishtësve në Milano - Bota Sot
11 vite në 30 sekonda: ndërtimi i tre qiellgërvishtësve në Milano

Evropë

11 vite në 30 sekonda: ndërtimi i tre qiellgërvishtësve në Milano

Më: 12 korrik 2020 Në ora: 07:36
CityLife

Tridhjetë sekonda filmim për të përmbledhur 11 vitet që kanë ndryshuar imazhin e CityLife dhe kanë revolucionarizuar horizontin e Milanos.

Videoja është realizuar nga fotografi Alberto Fanelli me teknikën timelapse që ripërshkon punën e bërë për ndërtimin e tre qiellgërvishtësve nga 1 korriku i 2009-ës deri më 1 korrikun e 2020-ës.

Fanelli është fotografi zyrtar i Citylife dhe nga 2009-ta dokumenton evoluimin e një prej lagjeve më prestigjioze të “Milanos së re”: aparatet profesionale që ka instaluar në zonë kanë marrë qindra dhe mijëra fotografi për të treguar ndryshimin e qytetit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat