Mbretëria e Bashkuar e vendos Spanjën përsëri në listën e vendeve të pasigurta për COVID-19 - Bota Sot
Mbretëria e Bashkuar e vendos Spanjën përsëri në listën e vendeve të pasigurta për COVID-19

Evropë

Mbretëria e Bashkuar e vendos Spanjën përsëri në listën e vendeve të pasigurta për COVID-19

Më: 26 korrik 2020 Në ora: 00:36
Foto ilustrim

Britania po këshillon njerëzit të mos udhëtojnë në Spanjë dhe e ka hequr vendin nga lista e vendeve të sigurta për t'u vizituar pas një numri të madh të rasteve të COVID-19, raporton AP.

Departamenti për Transport lëshoi një deklaratë të shtunën vonë, duke paralajmëruar se nga mesnata, kushdo që kthehej nga pushimet në Spanjë do të duhet të izolohet.

"Pas një ndryshimi të rëndësishëm gjatë javës së kaluar në nivelin dhe ritmin e ndryshimit në rastet e konfirmuara, Spanja është hequr nga lista e vendeve ku njerëzit nuk kanë nevojë të izolohen kur mbërrijnë në Mbretërinë e Bashkuar, tha në një deklaratë Departamenti për Transporti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat