66 raste të reja me COVID-19 në Zvicër - Bota Sot
66 raste të reja me COVID-19 në Zvicër

Evropë

66 raste të reja me COVID-19 në Zvicër

Më: 3 gusht 2020 Në ora: 13:15
Zvicër

Në Zvicër janë raportuar 66 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit.

Autoriteti shëndetësor i Zvicrës (BAG) ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 1983 testime dhe 66 prej tyre kanë rezultuar pozitive. Nuk është raportuar për raste të reja me fatalitet.

Në Zvicër që nga fillimi i pandemisë kanë testuar pozitiv 35.616 persona. 1707 prej tyre kanë vdekur si pasojë e virusit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat