Papa Françesku thërret për lutje për viktimat në Bejrut - Bota Sot
Papa Françesku thërret për lutje për viktimat në Bejrut

Evropë

Papa Françesku thërret për lutje për viktimat në Bejrut

Më: 5 gusht 2020 Në ora: 14:02
Papa Françesku

Papa Françesku ka bërë thirrje për lutje në nderë të viktimave dhe të plagosurve në shpërthimin e fuqishëm që ndodhi dje në kryeqytetin e Libanit, Bejrut.

“Le të lutemi për viktimat dhe familjarët e shpërthimit në Bejrut; Gjithashtu e të lutemi për Libanin në mënyrë që përmes elementëve shoqërore, politike e fetare, të përballet me këtë moment jashtëzakonisht tragjik dhe të dhimbshëm”, ka shkruar Papa Françesku në llogarinë e tij në Twitter.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat