Më shumë infeksione të reja dhe më pak vdekje në Itali

Evropë

Më shumë infeksione të reja dhe më pak vdekje në Itali

Më: 6 gusht 2020 Në ora: 18:48
Ilustrim

Ndërsa situata epidemiologjike me pacientët me koronavirus gjithashtu ka ulje dhe ngritje në Itali, sot është një ditë më e keqe sesa në të kaluarën, pasi janë regjistruar 402 të raste të reja, teksa mesatarisht kjo shifër ditëve të fundit ishte 200.

Sidoqoftë, numri i vdekjeve është më i ulët - gjashtë sot krahasuar me dhjetë sa ishin dje.

Që nga fillimi i epidemisë, 249.204 njerëz janë infektuar dhe 35.187 kanë vdekur në Itali.

Ekziston një numër pak më i lartë i pacientëve në njësitë e kujdesit intensiv - 42.

Bazilicata dhe Molise janë rajonet e vetme që nuk kanë regjistruar raste të reja në 24 orët e fundit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat