Përfshihet nga flakët kulla gjigante e Qendrës Botërore të Tregtisë

Evropë

Përfshihet nga flakët kulla gjigante e Qendrës Botërore të Tregtisë

Më: 6 gusht 2020 Në ora: 21:15
Pamje nga video

Një zjarr masiv ka përfshirë katin e 27 të kullës së Qendrës Botërore të Tregtisë në Bruksel.

Në pamjet e publikuara shikohen flakë masive si edhe re të dendura tymi të krijuara prej tyre. “Ky zjarr nuk duhet nënvlerësuar”, tha kreu i brigadës së zjarrit të Antwerp, Bert Brughemans.

Fatmirësisht deri më tani nuk ka raportime për të lënduar apo viktima.

Kulla ishte në rinovim dhe gjatë momentit që ka rënë zjarri ishin të pranishëm vetëm disa punëtorë, të cilët arritën të evakuohen në kohë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat