Nga sot maska e detyrueshme dhe në natyrë në Paris

Evropë

Nga sot maska e detyrueshme dhe në natyrë në Paris

Më: 10 gusht 2020 Në ora: 08:53
Paris

Nga sot mbatja e një maske dhe jashtë është e detyrueshme në disa zona të Parisit.

Poashtu edhe në departamentet e kryeqytetit francez Seine- Sain-Denis, Hauts-de-Seine, Val-de-Marne dhe Val-d 'Oise.

Masa, e planifikuar për një periudhë të rinovueshme prej një muaji, është vënë nga autoritetet shëndetësore që të ndalojnë një valë të dytë të epidemisë me efekte potenciale shkatërruese dhe për ekonominë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat