Aeroplani fluturon shumë pranë plazhit, alarmohen pushuesit - Bota Sot
Aeroplani fluturon shumë pranë plazhit, alarmohen pushuesit

Evropë

Aeroplani fluturon shumë pranë plazhit, alarmohen pushuesit

Më: 11 gusht 2020 Në ora: 21:46
Aeroplani fluturon shumë pranë plazhit, alarmohen pushuesit

Pushuesit e një plazhi në Portugali, janë bërë dëshmitarë të një ngjarje të pazakontë.

Një aeroplan “Aribus A380” fluturoi shumë ulët në bregdetin e Algarve dhe ky veprim nxiti zemërimin e pushuesve.

Në videon e publikuar shikohet aeroplani teksa bën manovra në lartësi diku tek 230 metra, ndërsa pushuesit janë parë duke braktisur bregun, pasi i druheshin një rrëzimi të mjetit fluturues.

Është e paqartë arsyeja se përse piloti po fluturonte në atë lartësi…

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat