Radhë të gjata kilometrike në pikën kufitare të Bullgarisë me Greqinë

Evropë

Radhë të gjata kilometrike në pikën kufitare të Bullgarisë me Greqinë

Më: 15 gusht 2020 Në ora: 19:55
Foto ilustrim

Është rënduar trafiku në pikën kufitare të Kulatës, në kufirin midis Bullgarisë me Greqinë.

Radha e mjeteve kap 5 km, ndërsa ajo e kamionëve të rëndë – rreth dhjetë km, raportojnë mediat e huaja.

Është shënuar një vonesë në hyrjen e serbëve në Greqi, pasi ata janë shtetas të vendeve të treta. Çdo qytetar serb duhet të deklarojë përpara policisë Greke adresën e vendbanimit të tyre në Greqi dhe shumica prej tyre do të testohen për Covid-19, shkruajnë më tej mediat e huaja.

Si pasojë e trafikut të rënduar në vendkalimin kufitar Kulata-Promachonas, Policia ufitare Bullgare rekomandon që udhëtarët që janë drejtuar drejt Greqisë të përdorin pikat kufitare të Ilinden, Makaza, Kapitan Petko Voyvoda dhe Ivaylovgrad.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat