Erdogan kërcënon edhe një herë Greqinë, thotë se grekët u sollën si banditë

Evropë

Erdogan kërcënon edhe një herë Greqinë, thotë se grekët u sollën si banditë

Më: 15 gusht 2020 Në ora: 20:28
Recep Tayyip Erdoğan

Presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan tha të shtunën se Turqia nuk do të tërhiqet nga kërcënimet e sanksioneve pas përkeqësimit të marrëdhënieve me Greqinë.

“Ne kurrë nuk do të përulemi para aksioneve banditë në vendin tonë. Nuk do të tërhiqemi përkundër gjuhës së sanksioneve dhe kërcënimeve’, tha Erdogan.

Ai tha se Turqia do të vazhdojë eksplorimin e energjisë deri më 23 gusht.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat