Sa i beson Perëndimi Putinit? Italia e para, Danimarka e fundit - Bota Sot
Sa i beson Perëndimi Putinit? Italia e para, Danimarka e fundit

Evropë

Sa i beson Perëndimi Putinit? Italia e para, Danimarka e fundit

Më: 16 shtator 2020 Në ora: 18:37
Putin

Bota duket se vijon të jetë e ndarë në dy kahe. Në njërën anë vendet perëndimore dhe në anën tjetër Lindja me Rusinë në krye.

Dhe sa here përmend Lindjen emri i pare që të vjen në mendje është Vladimir Putin.

Presidenti rus qëndron në krye të Kremlinit prej disa vitesh ndërsa pushteti i tij sa vjen dhe rritet.

Radio Evropa e Lirë ka publikuar një grafikë shumë interesant sa i përket pëlqimit të figurës së Putin në disa prej shteteve perëndimore.

Sipas sondazhit, Putin është më i pëlqyer në Itali dhe më pak në Danimarkë.

Image

Por pavarësisht se çfarë mendojnë për të në perëndim pushteti i Putin në Rusi duket i padiskutueshëm. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat