Fuqia e uraganit ‘Iaonis” në Greqi ka arritur në kategorinë 3!

Evropë

Fuqia e uraganit ‘Iaonis” në Greqi ka arritur në kategorinë 3!

Më: 18 shtator 2020 Në ora: 09:56
Fuqia e uraganit ‘Iaonis” në Greqi ka arritur në kategorinë 3!

Shpejtësia maksimale e erës po arrinë deri në 160 km/h!

Shtypja atmosferike është 979 mb.

Ky medicane ka potencial të madh dhe kërcënues për jetën e njerëzve, duke sjellur reshje rrëke për orë të tëra, erëra shkatërruese, shkarkesa të ashpërta rrufesh dhe vërshime masive të shkallës së 3.

Sasia e reshjeve pritet të tejkalojë mbi 200 mm në zona të caktuara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat