Aksidentohet avioni më i madh në botë

Evropë

Aksidentohet avioni më i madh në botë

Më: 14 nëntor 2020 Në ora: 07:20
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një avion mallrash Antovov, i konsideruar si një ndër më të mëdhenjtë në botë, doli nga pista në Rusi pas një ulje të detyruar që shkoi keq.

Mjeti ajror An-124 Ruslan, i cili mund të transportojë deri në 150 tonë mallra u nis nga aeroporti i Novosibirsk në Siberi, por menjëherë shfaqi problem duke humbur dhe kontaktin radio zyrtarët e aeroportit.

Avioni gjigant, që kishte 14 persona në bord erdhi disa herë rrotull pistës përpara së të rrëshkiste dhe të dëmtohej rëndë.

Image
Pamje nga vendi i ngjarjes
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat