Pamje apokaliptike, këto janë pasojat e tërmetit të fuqishëm në Kroaci

Evropë

Pamje apokaliptike, këto janë pasojat e tërmetit të fuqishëm në Kroaci

Më: 2 janar 2021 Në ora: 17:29
Foto

Edhe pse kanë kaluar disa ditë nga tërmeti i fuqishëm në Kroaci, ende vijojnë të qarkullojnë foto të reja të pasojave që lanë lëkundjet.

Kjo foto është bërë nga një qytetar ku duket qartë çarja e tokës.

Qendra Sizmologjike Euromesdhetare ka njoftuar për një lëkundje të tokës në Kroaci edhe në orët e para të vitit 2021.

Tërmetet u regjistruan në rajonin përreth qytezës Petrinja, e cila ishte epiqendër edhe e tërmeteve të fuqishme të kësaj jave.

Tërmeti më i madh ishte ai i së martës, kur u regjistrua me magnitudë 6.3 shkallës, e që për pasojë vdiqën shtatë persona dhe u shkatërrua numër i madh objektesh e rrugësh.

Gjatë orëve të para të së premtes u regjistruan 10 tërmete, ku më të fortët ishin 3.2 dhe 3.1 sipas shkallës Rihter, bëjnë të ditur mediat kroate.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat