COVID-19, Franca me masa të kufizimit të lëvizjes

Evropë

COVID-19, Franca me masa të kufizimit të lëvizjes

Më: 15 janar 2021 Në ora: 09:10
Ilustrim

Franca do të vendos masa kufizuese të lëvizjes nga ora 06:00 e mëngjesit deri në ora 18:00 e mbrëmjes.

Kryeministri francez, Jean Castex, ka thënë se kjo masë kufizuese do të hyjë në fuqi nga e shtuna dhe do të zgjas deri më 15 ditë.

Castex ka thënë se se pas orës 18:00 do të mbyllen të gjitha lokalet pos atyre që duhen me patjetër.

Nga 15 dhjetori i vitit 2020, ky shtet kishte masa kufizuese të lëvizjes, të cilat ishin nga ora 20:00 e mbrëmjes deri në ora 06:00 të mëngjesit.

Kjo masë e kufizimit vjen si pasojë e numrit të madh të rasteve me COVID-19.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat